„Andrzejkowa noc” Krasnali i Słoneczek

„Co się odwlecze, to nie uciecze” - o słuszności tego powiedzenia przekonały się dzieci z grupy Krasnale, które na swoją drugą noc w przedszkolu czekały od czerwca. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosiły swoich starszych kolegów z grupy Słoneczka i wraz z nimi spędziły niezapomniane chwile wśród gwaru zabaw, muzyki i tańca. Ponieważ cała „impreza” odbywała się 30 listopada, nie można było nie połączyć jej z balem Andrzejkowym.

I tak cała zabawa rozpoczęła się od wspólnego przygotowywania podwieczorku. Słoneczka z werwą zabrały się do produkcji korzennych pierników, a po ich wystygnięciu bawiły się w mistrzów cukiernictwa, dekorując powstałe cudeńka. Krasnale przy współudziale cioć upiekły ulubiony przysmak dzieci- gofry, których pyszny zapach roznosił się po najdalszych zakątkach przedszkola. Udekorowane bitą śmietaną, kremem czekoladowym i kolorową galaretką, własnoręcznie przygotowane smakołyki bardzo szybko znikały w małych brzuszkach dumnych z siebie cukierników.

Najedzeni i uśmiechnięci wspólnie przystąpili do zabaw i wróżb andrzejkowych, wśród których nie mogło zabraknąć zabaw : „Kim zostaniesz w przyszłości”, „Ścieżka butów”, „Magiczna studnia” czy „Butelka”. Przebrani w tajemnicze maski udali się na parkiet, gdzie wśród głośnych rytmów muzyki spalali kalorie zjedzone podczas podwieczorku. Zmęczeni, ale pełni wrażeń „podreptali” na swoje sale, gdzie każda z grup miała „relaksować ”się przed nocnym spaniem.  Słoneczka swoją relaksację rozpoczęły od godzinnej bitwy na poduszki,  Krasnale zaś  do północy oglądały bajki wyświetlane na dużym ekranie.

 Niestety, jak mówi przysłowie „Wszystko, co dobre, szybko się kończy”, a jedyne, co nam pozostaje, to czekanie na kolejną „szaloną noc” w Małolatku. GALERIA           

« powrót