Pierwszy dzień jesieni

„Idzie lasem pani jesień

Jarzębinę w koszu niesie

Daj korali nam troszeczkę

Nawleczemy na niteczkę”

 

Ani się spostrzegliśmy, a nadeszła jesień - jedna z najpiękniejszych pór roku, która powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi.
Aby na własne oczy się przekonać, czy na pewno jest już z nami, przedszkolaki z grupy Żabki i Pszczółki wybrały się do pobliskiego lasu na poszukiwanie Pani Jesieni. Zebrały mnóstwo kolorowych liści, szyszek, żołędzi, orzechów oraz jarzębinę, które z dużym zaangażowaniem posegregowały do odpowiednich zbiorów. Zebranymi skarbami jesieni ozdobiły kąciki przyrody w naszych salach.
Tygryski tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, poznały oznaki jesieni oraz zapoznały się z budową jabłka. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy piosenkach, m.in. „Czerwone jabłuszko” oraz „Kolory jesień ma”. Na zakończenie zajęć nadszedł czas na pracę plastyczną - wyklejankę „Jabłko”. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywane zadanie.
Ten dzień był pełen emocji i wrażeń, obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku.

 

 

 

GALERIA

 

 

 

 

« powrót