Kadra

 

Dyrektor

 

 Marlena Anna Wiśniewska - nauczyciel mianowany z kilkuletnim stażem pracy w przedszkolu, obecnie wychowawca na grupie dzieci 6-letnich „Pszczółki”. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki, studia licencjackie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą – menedżer oświaty.


Pragnąc rzetelniej wykonywać pracę nauczyciela - terapeuty dzieci z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi, ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Wczesne wspomaganie rozwoju i wczesna interwencja z wykorzystaniem wybranych metod neurofizjologicznych” oraz III stopniowy kurs z terapii behawioralnej dla dzieci z autyzmem. Jestem specjalistą II z zakresu terapii ręki. Swój warsztat zawodowy systematycznie wzbogacam poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach i kursach dokształcających.
.

 

 

  Maria Kołodzieżna - nauczyciel dyplomowany i dyrektor z wieloletnim doświadczeniem  w przedszkolach publicznych i niepublicznych. Ukończyła studia magisterskie o kierunku pedagogika wczesnoszkolna, studia podyplomowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie strategii rozwoju i zarządzania oświatą oraz studia podyplomowe na kierunku terapia pedagogiczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Na bieżąco uzupełnia swoją wiedzę i doświadczenie poprzez uczestnictwo w licznych kursach, warsztatach i konferencjach metodycznych.

 

 

 

Nauczycielki

 


 
 Magdalena Grabowska - nauczyciel w grupie dzieci 6-letnich „Pszczółki”, nauczyciel kontraktowy. Ukończyła studia licencjackie o specjalności edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim, a następnie studia magisterskie na kierunku „Rewalidacja z elementami poradnictwa rehabilitacyjnego”.


W swoich działaniach dydaktyczno - wychowawczych kieruję się zawsze dobrem dziecka. Staram się tworzyć dzieciom taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję oraz codziennie przynosi nowe doświadczenia.

 

 

Katarzyna Matuszewska - nauczyciel w grupie dzieci 5 - letnich ,,Biedronki” ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo - wychowawcza z pracą socjalną, oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna z logopedią, ponadto posiada kurs wychowawcy wycieczek dla dzieci i młodzieży. Swoje doświadczenie zawodowe cały czas rozwija poprzez uczestnictwo w różnych kursach doszkalających.

 

Praca z dziećmi to dla mnie ciągłe wyzwania, oraz nowe doświadczenia. Staram się patrzeć na świat oczami dzieci, oraz poznawać go na nowo razem z nimi, dzięki temu każdy dzień w pracy jest inny i fascynujący. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i dużo pozytywnej energii na każdy nowy dzień.

 

 

 Małgorzata Cińska - nauczyciel w grupie dzieci 4-letnich „Motylki” oraz nauczyciel języka angielskiego. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności Doradztwo zawodowe i personalne.


Praca z dziećmi to jedno z moich największych marzeń, które udało mi się spełnić. Na bieżąco staram się dokształcać i podnosić dotychczasowe kwalifikacje, aby jeszcze bardziej wpływać na wszechstronny rozwój dzieci oraz pomoc im poznawać otaczający świat. Każdy nowy dzień witam z radością wiedząc, że od rana powitają mnie uśmiechnięte buzie przedszkolaków. Jest to dla mnie największa satysfakcja i podziękowanie, gdyż jak to powiedział wybitny pedagog Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

 

 Martyna Chmielewska - nauczyciel w grupie dzieci 4-letnich „Żuczki”. Ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku. Aktualnie kontynuuje studia magisterskie na tym samym kierunku.


W swojej pracy kieruję się zawsze dobrem dziecka. Dbam o ciepłą, miłą i życzliwą atmosferę, by dzieci czuły się szczęśliwe, a przedszkole było dla nich drugim domem. Chętnie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestniczenie w różnych kursach, spotkaniach metodycznych i szkoleniach. Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, źródłem radości i satysfakcji.

 

 

Justyna Chyrzyńska - nauczyciel w grupie dzieci 3-letnich "Jagódki". Ukończyła studia magisterskie w Warszawie, na kierunku Wychowanie fizyczne w specjalności nauczycielskiej z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną oraz instruktora pływania, a także studia podyplomowe edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.Aktywność fizyczna towarzyszy mi od dziecka. Już od najmłodszych lat trenowałam pływanie.


Zachęcanie dzieci aby sięgały po aktywność fizyczną jak najczęściej to moja pasja. Ruch ma ogromny wpływ na rozwój fizyczny dzieci ale także świetnie reguluje ich emocje. Wolne chwile poświęcam na czytanie książek psychologicznych, aby lepiej zrozumieć mechanizmy jakimi kieruje się dziecko w swoich działaniach.

 

 

 Paulina Marciniak - nauczyciel w grupie dzieci 3-letnich "Jagódki". Jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na którym zdobyła licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Studia magisterskie ukończyła z pedagogiki o specjalności logopedia. Swoje kwalifikacje poszerzyła o kursy kwalifikacyjne z zakresu oligofrenopedagogiki oraz terapii pedagogicznej.

 

Praca z dziećmi to dla mnie radość i satysfakcja z wiedzy i umiejętności, jakie zdobywają podczas zajęć i zabaw dowolnych. Jestem dumna z każdej nowej czynności, jaką uda nam się wspólnie wypracować W codziennej pracy kieruję się słowami Konfucjusza, który powiedział : " Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam". Wiem, że dla dzieci przedszkole to drugi dom, a ja staram się dbać o to, aby w nim czuły się komfortowo, bezpiecznie, ucząc się przy tym wzajemnego zrozumienia i wrażliwości na drugiego człowieka.