O nas

        „Jedynie dzieci wiedzą czego szukają (…) 

         Poświęcają czas lalce z gałganków, która nabiera dla nich wielkiego znaczenia

         i płaczą, gdy się im ją odbierze”.

                                                                            („ Mały Książę”, Antoine de Saint- Exupery).    Od 1 października 2012r. rozpoczeło działalność Przedszkole Niepubliczne MałoLatek w Stróżewku. Nowo wybudowany obiekt położony jest poza Płockiem, ale blisko jego granic. Dzięki takiemu położeniu dzieci mogą korzystać z uroków świeżego powietrza i mieć kontakt z naturą. Okolica jest cicha, spokojna i bezpieczna. Przy przedszkolu znajduje się duży i wygodny parking.  
   Piękna, nowoczesna placówka edukacyjna, zbudowana z myślą o małych dzieciach, może pomieścić ponad sto dzieci. Znakomita lokalizacja zapewnia bardzo dobry dojazd z okolicznych miejscowości oraz z miasta.
Na najmłodszych czekają słoneczne,  przestronne sale do zajęć i zabaw, bardzo dobrze wyposażone w kolorowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, sale do pracy indywidualnej z dzieckiem, piękna jadalnia, sala widowiskowa i do zajęć sportowo- rekreacyjnych, oraz nowoczesna kuchnia, w której będą przygotowywane posiłki dostosowane do wymagań kulinarnych dzieci, także tych ze specjalnymi dietami.  
   Właściciele przedszkola nieprzypadkowo zdecydowali się na  powołanie placówki o takim charakterze. Posiadają właściwe wykształcenie specjalistyczne i doświadczenie pedagogiczne. Na miejscu zapewnia się dzieciom wszechstronną pomoc psychologiczno – pedagogiczną, łącznie z terapią pedagogiczną i logopedyczną zgodnie z wymogami MEN.
    To pierwsze przedszkole  artystyczno – literackie. Jego ideą jest rozwój mowy   i myślenia dziecka poprzez różnorodną, samodzielną oraz kierowaną przez odpowiednio  przygotowaną kadrę działalność artystyczną.
Zajęcia z wykorzystaniem znanych i sprawdzonych metod twórczych przybliżą dzieciom świat, rozwiną ich potencjał i  pomogą zwiększyć możliwości na dalszych etapach edukacji.
   Nie mniej istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka jest wszechstronny rozwój ruchowy. Dzięki znakomitym warunkom lokalowym takie potrzeby mogą być zagwarantowane. Przedszkole posiada dużą salę sportowo – widowiskową, dzieci mogą tam rozwijać sprawność fizyczną, doskonalić koordynację ruchową i wzrokową - ruchowo, korzystać z zajęć gimnastyki korekcyjnej.
Do dyspozycji dzieci jest duży, bezpieczny ogród przedszkolny z urządzeniami dostosowanymi do ich wieku i wzrostu, jest w nim miejsce do uprawy roślin  i prowadzenia przez dzieci obserwacji przyrodniczych. Tam również znajduje się miejsce pikników i spotkań rodzinnych na świeżym powietrzu.

Czas pracy przedszkola jest dostosowany  do potrzeb rodziców.
Happy Park to zaprzyjaźniona z nami instytucja – wycieczki do miejsca tak miłej rozrywki są już zaplanowane!
Rodzice! wykorzystajcie tę możliwość i zapewnijcie swoim pociechom znakomite przedszkole.  Naszą misją jest stworzyć dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju i szczęśliwego dzieciństwa.
Serdecznie zapraszamy – właściciele i pracownicy Przedszkola Niepublicznego w Stróżewku !