Judo

Judo jest sportem walki opierającym sie na rzutach i chwytach, które maja na celu przewrócenie bądź obezwładnienie przeciwnika. Zabronione są tu wszelkiego rodzaju kopnięcia uderzenia oraz techniki niebezpieczne dla życia i zdrowia. Jest to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu rozwijająca bardzo równomiernie wszystkie partie mięśniowe.


W programie naszych zajęć będziemy uczyć umiejętności utrzymania równowagi niezależnie od warunków zewnętrznych, nawyków bezpiecznego poruszania sie i przemieszczania, a przede wszystkim bezpiecznego upadania oraz przewracania w różnych kierunkach i z różnych wysokości. Nasze zajęcia wpływają korzystnie na korekcje wad postawy gdyż dzieci ćwiczą boso na specjalnej macie (sprzyja to prawidłowemu kształtowaniu stopy). Judo z jednej strony uczy walki i sposobu wygrywania a z drugiej-pokory i szacunku oraz umiejętności honorowego przyjmowania porażki.

 

Zajęcia prowadzi  trener Patryk Bogucki  zawodnik i reprezentant kadry narodowej. Od 5 lat prowadzi swój klub i zajęcia z dziećmi w Bielsku. Posiada wieloletnie doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.