Warsztaty ceramiczno-plastyczne

Nasze przedszkole nawiązało współpracę z Akademią Małej Sztuki. Są to warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rozwijają swoje umiejętności ceramiczno – plastyczne.  Prowadzone są one na zasadzie doskonałej stymulacji zabawy, wpływającej na rozwój zdolności manualnych dzieci, wzbogaceniu ich  wyobraźni i wrażliwości estetycznej  przy projektowaniu własnej  kompozycji przestrzennej.

Zajęcia z ceramiki są świetną okazją do zapoznania się z naturalnym tworzywem, jakim jest glina, która jest kształtowana przy użyciu różnych technik lepienia ręcznego. Poza tym, przedszkolaki zapoznają się ze sposobem ozdabiania i szkliwienia  prac. Ceramika – to świetne zajęcie relaksacyjne. Uspokajają, rozwijają dziecięcą kreatywność i zdolności manualne,  uczą cierpliwości, jak i koncentracji uwagi. To bardzo istotne elementy, mające pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny przedszkolaka.  Podczas takich zajęć dzieci same dowiadują się, że mogą wiele zdziałać, a czasami uczą się godzenia z porażką.

 

Wykonywane na zajęciach prace przestrzenne wypalane są w piecu ceramicznym, a następnie stają się własnością ich „młodego” autora.